ВАШЕ ВЕСІЛЛЯ
096 30 20 783
 Різдвяні ворожіння

Різдвяні ворожіння

   Найкращий час для пророкувань - Святки - два тижні зимових свят з Різдвяного святвечора (6 січня) до Водохреща (19 січня).

   Люди здавна прагнули дізнатися про своє майбутнє на Святки, ворожили і колядували. У слов'ян-язичників на цей час припадало сонячне свято - "сонцеворот", коли за віруваннями сонце повертає на літо, а зима на мороз.

   Наведемо приклади деяких способів святочних ворожінь:

  
Ворожіння на дзеркалі.

  Найкращим часом для цього гадання визнається опівночі, при тьмяному кімнатному світлі, при загальному мовчанні. Обирають відокремлену кімнату, беруть два дзеркала, одне велике, інше поменше. Рівно о 12 годині ночі починається ворожіння. Велике дзеркало ставлять на столі, проти нього маленьке; ворожка сідає перед дзеркалом, обставленого свічками. Усі навколишні дотримуються глибокого мовчання, сидячи осторонь. Ворожка дивиться у дзеркало. У цей час у великому дзеркалі починають показуватися одне за іншим 12 дзеркал. В останньому з них відбивається загадуваний предмет. Вірна ознака є тьмяність дзеркала, яке протирають рушником. Наші ворожки думають, що суджений, викликаний мимоволі цим ворожінням, приходить в ворожебну кімнату і дивиться в дзеркало через плече своєї судженої. Суджена, бадьора і смілива, завжди розглядає всі риси обличчя, плаття і інші його прикмети. Коли вона закінчить свій огляд, тоді кричить: "Цур цього місця".

  
Ворожіння на родичів.

   Ходять дивитися у вікна сусідів під час вечері. Якщо побачать голови сидячих за столом, то провіщають собі, що майбутні родичі всі будуть живі; якщо ж не побачать голів, то з родичами повинно статися нещастя.

 
Різдвяні подарунки.

  У цієї традиції багато коренів. Святий Миколай традиційно вважається дарувальником подарунків. У Римі була традиція дарувати подарунки дітям на свято Сатурналії. Як дарувальник подарунків може виступати сам Ісус, Санта Клаус, Бефана (італійський Санта Клаус жіночої статі), різдвяні гноми, різні святі. Згідно старої фінської традиції, подарунки розкидає по хатах людина-невидимка.

   Ворожіння з черевичком.

   Кидають черевики через ворота на вулицю, потім виходять самі на вулицю і дивляться: в яку сторону він звернений носком, там і бути заміжньою. Погана ознака для дівчини, коли її черевик лежить звернений до домашніх воріт: в цей рік не бути їй заміжньою.


  
Ворожіння з конем.

   Виводять зі стайні коней через голоблю. Якщо кінь зачепить голоблю ногами, чоловік буде сердитий, якщо ж перескочить через неї - тихий і сумирний.

   Ворожіння з волоськими горіхами і воском.

  Беруть шкаралупи волоських горіхів, ріжуть воскові свічки на маленькі шматочки, вставляють їх у шкаралупи і пускають плавати в чашку, наповнену водою. Кожна дівчина запалює свічки своєї шкаралупи. Потім спостерігають: якщо шкаралупа потоне - дівчина помре незаміжньою; якщо свічки швидко згорять - перш за всіх вийде заміж.

   Ворожіння по нитці.

   Дівчата відрізають нитку однакової довжини і одночасно підпалюють їх. У кого швидше нитка догорить, та дівчина перша вийде заміж. Якщо нитка погасла відразу або згоріло менше половини,- вічно "в дівках ходити", вважали прапрабабусі.

 
  Ворожіння (з кільцем або голкою) на стать майбутньої дитини.

  Кільце опускають у склянку з водою, голкою протикають вовняну тканину. Потім підвішене на волосині кільце повільно опускають біля руки того, на кого ворожать. Якщо кільце або голка почне здійснювати кругові рухи - народиться дівчинка, якщо рух подібно до маятника - хлопчик. Якщо предмет не рухається - дітей не буде.

  
Ворожіння на "якість" життя і нареченого.

   У валянок кладуть різні предмети, а дівчата по черзі витягують по одному з них, кому що дісталося. Цукор - солодке життя, кільце - заміжжя, цибулина - до сліз, чарка - розгульне життя, золоте кільце - багате життя, ганчірка - чоловік-бідняк, хустку-чоловік-красень, монета – чоловік-багач і т.д.

  
Ворожіння з півнем.

  У тарілку насипають зерно (або кладуть гроші), в іншу - наливають воду, поруч ставлять дзеркало. Півень підійшов до дзеркала - майбутній чоловік буде бабій і гуляка; поклював зерна - багач; попив вводи - п'яниця.

  
Ворожіння на сірниках.

  З боків сірникової коробки вставляють два сірники і підпалюють, загадують хлопця. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, значить "задуманий" молодець і дівчина будуть разом.

  
Ворожіння з викликанням сну про судженого.

  Пишуть ім'я юнака на шматку паперу, цілують це слово нафарбованими губами (щоб лишився слід). Папірець з ім'ям разом з дзеркалом кладуть під подушку.

  
На сон про судженого (з понеділка на вівторок).

   Беруть три лаврових листки. На них пишуть такі імена: на одному - "Ананій", на іншому - "Азарій" і на третьому - "Мисаїл". Потім вимовляють заклинання: "З понеділка на вівторок я дивлюся на підвіконня, хто мріє про мене, нехай присниться мені у сні".


  
Ворожіння на ялини.

   Ворожать у ніч з понеділка на вівторок. Беруть гілочку ялини, кладуть на ніч в узголів'ї. При цьому говорять: "Лягаю на понеділок, кладу в узголів'ї ялинник, приснись мені той, хто думає про мене".

   Ворожіння з четверга на п'ятницю.

  Ворожать у ніч з четверга на п'ятницю. Лягаючи спати, кажуть: "Четвер з середою, вівторок з понеділком, неділя з суботою. П'ятниця одна і я, молода, одна. Лежу я на Сіонських горах, три ангели в головах: один бачить, інший скаже, третій долю вкаже".


  
Ворожіння на домового.

   Топлять віск у кухлі, наливають молока в блюдце і ставлять біля порога квартири або будинку. Вимовляють такі слова: "Домовик, хазяїн мій, прийди під поріг попити молочка, поїсти воску". З останніми словами виливають в молоко розтоплений віск. А потім уважно спостерігають за подіями. Якщо бачать застиглий хрест - до хвороб і похованню; квітка - любов, весілля; звір - недруг і т.д. Якщо віск потече смужками, чекають дороги, переїзди, а ляже зірочками - чекай удачі на службі, у навчанні. Якщо утворюється людська фігурка - один.

  
Ворожіння на королях.

  Перед сном кладуть під подушку чотирьох королів і кажуть: "Хто мій суджений, хто мій ряджений, той приснися мені у сні". Якщо присниться піковий король - жених буде старим і ревнивцем, король червоний означає молодого і багатого, хрестовий - чекай сватів від військового або бізнесмена, а бубновий - від бажаного.

  
Ворожіння на цибулинах.

   Дівчата беруть кілька цибулин і відзначають кожну з них. Ці цибулини садять в землю: чия раніше дасть паросток, та дівчина і вийде заміж раніше за інших.

  
Ворожіння по кільцю.

   Кидають кільце на підлогу. Якщо воно котиться до дверей, значить, дівчині скоро заміж, а чоловікові - у відрядження. Можна трактувати як відхід з дому.

Класс!

Календар

Гороскоп
Loading...

Зробити безкоштовний сайт з uCoz