ВАШЕ ВЕСІЛЛЯ
096 30 20 783
 Велике таїнство хрещення

Велике таїнство хрещення

   Для чого ми приймаємо хрещення? Щоб врятувати душу, стати дітьми Божими, відновити втрачений зв'язок з Господом. Але аж ніяк не з метою стати здоровішими, щасливішими або багатшими. Адже хрещення відноситься до царини духовної, а не матеріальної.

   Хрещення є таїнством, в якому людина вмирає для життя плотського, гріховного і відроджується Духом Святим в життя духовне. Таким чином він вводиться в Церкву і стає її членом. У простолюдді хрещення називають хрестинами, але насправді хрестини - скоріше домашнє свято, урочистий обід в день здійснення таїнства хрещення.

   Саме таїнство складається з освячення води і єлею, помазання освяченим єлеєм і головного дійства - трикратного занурення в купіль зі словами: «охрещений раб Божий (ім'я) в ім'я Отця. Амінь. І Сина Амінь. І Святого Духа. Амінь ».

   Вода - уособлення очищення, занурення в неї означає покаяння. Освячений єлей, яким помазується вода, а потім охрещений, - втілення зцілення і примирення. Свічки - світло правдивої віри, кадило - пахощі Святого Духа. Білі одежі новохрещених символізують звільнену від гріха душу християнина, яку він повинен зберігати незаплямованою. Натільний хрест - знак спасіння, хресне послідування Христу, віра в Його перемогу. Ходіння навколо купелі - символ вічності. Постриг волосся – вірність людини волі Божій.

   Зазвичай хрещення проводиться по суботах, найчастіше після обов'язкової бесіди зі священиком.

Хрещення дитини

   Для проведення хрещення над дитиною вибираються хресні батьки - восприємники (після того як немовля тричі занурюють у купіль, священик передає його на руки хрещеному, який і сприймає дитя від купелі - тому «восприємник»). Це можуть бути як родичі, так і друзі сім'ї, люди віруючі і православні, які допоможуть виховати малюка у вірі й благочесті. Вони приносять за нього обітниці Богу. Перша обітниця - це зречення від диявола і всіх діл його, обіцянка не грішити, не слідувати навіюванням ворога роду людського, не противитися волі Божій, але у всьому виконувати її. Друга обітниця - обіцянка вірувати в Христа. Щоб засвідчити про це, хресний читає Символ віри (який, до речі, кожному православному непогано б знати напам'ять).

  Цікаво, що, згідно з церковним правилом, необхідним вважається тільки один восприємник - чоловік для охрещеного дитя чоловічої статі або жінка для дівчинки. Але зазвичай батьки воліють запрошувати і хрещеного батька, і хрещену матір. Якщо хресних двоє, то хлопчика аж до занурення в купіль може тримати хрещена мати, а дівчинку - хрещений батько. Після триразового занурення в купіль немовля повертається на руки восприємника тієї ж статі, що і він сам.

   Хрещеними не можуть бути: невіруючі, нехрещені, неповнолітні, душевнохворі, кровні батьки дитини, ченці. Крім того, забороняється бути хресними одного і того ж немовляти рідним брату та сестрі, а також батькові з дочкою або матері з сином.

   В обов'язки хрещеного батька, як правило, входять турбота про натільний хрестик для немовляти і оплата всіх матеріальних витрат, пов'язаних з проведенням хрещення і подальшого святкування (по можливості, зрозуміло). Хрещена мати дарує чаду хрестинну сорочку і крижму - білосніжну тканину, в яку його будуть загортати, вийнявши з купелі (її слід зберігати все життя). Такою тканиною може бути біла пелюшка, рушник, простирадло або куплений спеціальний хрестильний набір. Можна піднести ікону із зображенням святого, ім'ям якого нарікається похресник.

Заступницька молитва хресних

   «Господи Ісусе Христе, нехай буде милість Твоя на похреснику моєму (ім'я), збережи його під покровом Твоїм, покрий від усякої лукавої похоті, віджени від нього всякого ворога і супостата, відкрий йому вуха і очі сердечні, даруй милості і упокорювання серцю його. Спаси. Господи, і помилуй похресника мого (ім'я) і просвіти його світлом розуму святого Євангелія Твого і настави його на стежку заповідей Твоїх і навчи його, Спасе, творити волю Твою, бо Ти єси Бог наш і Тобі славу возвишаєм. Отцю, і Сину, і Святому Духу. Нині, і прісно, і во віки віків. Амінь ».

Класс!

Календар

Гороскоп
Loading...

Зробити безкоштовний сайт з uCoz