Ворожіння на любов.
Ворожіння на любов - вічна і найпопулярніша тема в обрядах всіх часів і народів, наші ворожіння на любов допоможуть вам знайти справжнього чоловіка і дізнатися правду про його почуття - любить або прикидається.
З давніх часів ворожінням надавалося величезне значення. Вони виконувалися, як правило, верховними жерцями або ж магами, були дуже таємничі й урочисті, часто супроводжувалися жертвопринесеннями. За допомогою ворожінь люди шукали відповіді на свої запитання, намагалися заручитися підтримкою вищих сил при прийнятті важливого рішення.
У сучасному світі ворожіння стали такими популярними, найвірогідніше через швидкі та радикальні зміни у світі, які не дозволяють уявити власне майбутнє. Великим успіхом користуються Таро, ворожіння на любов і відносини, «Вокзал для двох» і «Призма Любові», яке показує відношення партнера і найближче майбутнє відносин.
Гадання на любов.
Російські дівчата на любов ворожили завжди. На Русі навіть був особливий час - святки, коли ворожіння на любов і судженого було обов'язковим, ворожили практично всі незаміжні дівчата. Вважається, в перший день святок на землю з того світу приходять душі померлих, а з Різдва до хрещення гуляє нечиста сила - саме духи підказують і допомагають у ворожіннях на любов, передають потрібну інформацію в закриті світу і назад.
Гадань на любов придумано безліч, від простих до складних, що вимагають серйозної підготовки. Ось кілька прикладів красивих любовних ворожінь:
Найпростіше ворожіння на любов з взуттям: дівчата по черзі кидають валянок (чобіт, туфельку) на дорогу та за напрямом "носка" взуття дізнаються сторону, в яку вийдуть заміж. Якщо це занадто просто (або складно), спробуйте ворожіння на любов по рушнику: на ніч вивішують за вікно білий рушник (цікаво, це щоб майбутньому нареченому видніше було?), і говорять: "Суджений-ряджений, прийди і витрись". Якщо вранці через вікна ви дістали абсолютно сухий рушник, ворожіння на любов не вдалося, сидіти вам в цьому році "в дівках", а якщо рушник мокрий, то точно бути заміжньою.
Багатьом подобаються ритуали, де присутній вогонь. Якщо ви з таких, використовуйте ворожіння на любов на сірниках: з боків сірникової коробки вставляються два сірники і підпалюються. Якщо згорілі головки будуть звернені один до одного, значить "загадані" хлопець і дівчина будуть разом. Якщо ж подружок кілька і вони незаміжні, є ворожіння на швидкість і черговість виходу заміж. Ворожачи на любов, дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, та й першою виявиться заміжня. Якщо нитка погасла відразу і менше половини згоріло, то заміж не вийдеш.
Не забуті в такій справі і карти. Ворожіння на любов на картах: перед сном кладуть під подушку чотирьох королів і кажуть: "Хто мій суджений, хто мій ряджений, той приснися мені у сні". Ворожіння на любов говорить, що якщо присниться піковий король - жених буде старим і ревнивцем, король червоний означає молодого і багатого, хрестовий - чекай сватів від військового або бізнесмена, а бубновий - від бажаного.
Звичайно, слов'янські ворожіння на любов в наш час дещо втратили своє колишнє значення. Сидячи перед комп'ютером, ми воліємо віртуальні ворожіння. А взагалі я вам бажаю, щоб неважливо як, з ворожінням на любов або без, ви знайшли справжнього чоловіка і справжні почуття. А що ще потрібно дівчині?
Ворожіння - це ритуал, що складається зі сформованих у народі прийомів пророкування майбутнього, найчастіше спрямоване на контакт з потойбічними силами. Найбільшу популярність у народі мали ворожіння на любов, виконання бажань і сонник. Найбільш точним і достовірним вважається ворожіння по картах Таро.
Дні від Різдва до Водохреща на Русі були святковими, і називалися Святками. Правда цей дванадцятиденний період відзначався і до того, як Церква прийшла на Русь і просвітила Народ. Це був обряд підведення підсумків, і здійснення заклинань на всі 12 місяців майбутнього року. У 12-тиденних новорічних ігрищах зустрічаються елементи майже всіх обрядів, які належить виконати у наступаючому році. І як не вирубала Свята Церква ганебні традиції, не вдалося їх замочити, довелося пристосувати ...
Отже. Найважливішою складовою частиною слов'янського язичницького культу були святкування і ритуальні бенкети, які супроводжувалися культовими, за словами літописця - "бісівськими", танцями і співами під гру на лютнях, гуслях або сопілки. У наш час зустріч Нового року без рясного і різноманітного застілля - явище рідкісне. Випити і закусити, з висловлюванням побажань, в колі рідних і близьких, а через телевізор і в колі улюблених артистів - це і є ритуальний бенкет.
Примітними заходами в цей дозвільний період в старовину були колядування та ворожіння.
За народними звичаями ворожили в новорічні ночі з 31 грудня на 1 січня, за старим стилем, а за новим в ніч з 12 на 13 січня, а також в святковий тиждень, тобто тиждень після Різдва, що відзначається 7 січня, і в Хрещення (19 січня).
Існує безліч способів "справжніх" ворожінь.
Віщий сон.
Для цього потрібно чистим гребінцем розчесати на ніч волосся і покласти його під подушку зі свіжою наволочкою. Перед тим як заснути, слід намагатися уявити образ бажаної людини. Вона і присниться у сні.
Ворожіння по снігу.
Кидають сніг в яку-небудь сторону і чекають, поки не загавкає собака в тій стороні, куди кинутий сніг. Якщо гавкіт грубий, то ворожка вийде за старого чоловіка, якщо тонкий - за молодого.
Ворожіння з ладаном.
Це ворожіння потрібно здійснювати на самоті. Близько 12:00 замикають двері, опускають штори, стелять чисту скатертину, на стіл ставлять два прилади, запалюють свічку, сідають за стіл перед одним із приладів, кладуть на обидві тарілки по шматочку ладану і починають читати заговори для ворожіння. При цьому правою рукою то з одного приладу, то з іншого беруть шматочок ладану і підносять до свічки по черзі. Дочитавши заговори, кидають один шматочок ладану на стіл, а інший кладуть під подушку. Сон буде віщим.
Заговір:
"Ладаном в церкві кадять, вдома їм хворобу правлять, під Різдво на нього ворожать. Ладан, ладан, було б гаразд тобою поворожити, всю правду дізнатися, як ти, ладан-панотець, чистий, святий і чесний, так і сон мій будь правдивий . Амінь ".
Ворожіння з поліном.
Йдуть вночі в сарай і беруть навмання одне поліно. Якщо попадеться гладке, чоловік буде молодий і добрий, коли ж сучкувате і з тріщинами - старий і сердитий. Якщо поліно попадеться сучкуватим, то це пророкує багатство, якщо гладке - бідність.
Ворожіння по чотирьох королям.
Кладуть під подушку чотирьох королів і кажуть: "Хто мій суджений, хто мій ряджений, той і приснись мені у сні". Суджений сниться уві сні в образі якогось короля.
Ворожіння по курям.
Опівночі знімають з сідала курей, дають їм зерна пшениці. Якщо вони з'їдять все і не залишать жодного зерна, то заміжжя буде благополучним, якщо ж залишиться одне зерно, то це віщує бідність. Ставлять воду і дивляться: якщо курка буде пити, це пророкує чоловіка-п'яницю, якщо ні, це віщує доброго і непитущого чоловіка.
Ворожіння по кільцю.
Наливають з вечора в чарку води, опускають кільце і виставляють на мороз. Перед сном дивляться: скільки горбків, стільки народиться синів, а скільки ямок, стільки дочок.
Ворожіння по солі і золі.
Беруть чашку з водою, насипають в неї сіль і золу, потім ставлять на вікно і кажуть: "Воду пити, сіллю солити, золі горіти, а мені нареченого підглянути". І дивляться в чашку. Якщо дівчині судилося скоро заміжжя, побачить нареченого.
Ворожіння по Місяцю.
Йдуть на перехрестя, взявши з собою дзеркало, яке наводять на місяць, говорячи такі слова: "Суджений, ряджений, вийди до мене і поговори зі мною". Після цього в дзеркалі з'являється луна, потім відкривається кімната, в якій знаходиться, наречений ворожбитів. Якщо ця людина приїде на оглядини в тому ж одязі, він візьме її в дружини, якщо ж в інший - не візьме.
Ворожіння на курячих кістках.
Потрібно повечеряти куркою. Кісточки кладуть на червоний клапоть за хвірткою свого будинку і при цьому говорять:
«Те, що було в яйці, те, що вийшло з яйця, що по двору гуляло і пшоно клювало, то, кому голову рубали, з локшиною варили, то, чим я повечеряла, чиї кістки з плоті вилучила, скажіть: бути моєму бажанню у виконанні чи ні? Що зародилося в яйці, завтра - дай відповідь.»
Загадавши бажання, йдуть. Вранці дивляться: якщо кісток немає на місці (розтягнули собаки або коти), значить, Бажання не виповниться. Якщо снігом замело - слід відмовитися від свого бажання; якщо кістки на колишньому місті, але одна або декілька в стороні (наприклад, здуло вітром), це означає, що спочатку справи підуть на лад, а потім все засмутиться; якщо всі кістки цілі і лежать там, де їх залишили, це значить, бажання здійсниться.
Ворожіння на олові, свинці, воску.
Про це ворожінні не слід було говорити батькові й матері, а для його проведення потрібно усамітнитися. Розтопивши олово, свинець або віск, загадують і виливають у воду. Після цього виймають застиглі речовини з води, дивляться, яке зображення вийшло, і виходячи з цього вгадують майбутню свою долю в житті. На яку сторону буде виділятися пар, в тому напрямі дівчина вийде заміж. Якщо речовина своєю формою нагадувало церкву, значить, скоро відбудеться весілля, якщо труну - це віщувало швидку смерть.
Ворожіння по відлунню.
Вибігають на вулицю і кричать: "Ау!" Слухають, в якому напрямку відгукнеться відлуння і яким голосом, з чого тлумачать, в якій стороні, за старого або молодої чоловіка вийдуть заміж, і яке будуть мати становище.
Ворожіння по листку паперу.
Можна гадати на чистому аркуші паперу. Беруть участь 2-3 людини. Кожен сам комкає білий аркуш, кладе його на чисте блюдо або на велику плоску тарілку і підпалює. Коли лист згорить або майже згорить, на блюді утворюється гірка попелу і залишок згорілого паперу. Тепер слід створити проекцію тіней на стіні за допомогою свічки. Уважно розглядаючи тіні, можна угледіти на стіні різні картини, образи, символи. Залишається витлумачити їх кожним учасником ворожіння або всіма спільно.
Правильність ворожінь.
Цікаві дівиці, бажаючи упевнитися в правильності своїх ворожінь, виходили увечері на вулицю примічати зірки. Якщо Стожари були у них справа, це означало, що ворожіння збудуться. У такому випадку старша дівчина, як правило дочка багатих батьків, виходила вперед з пирогом, а інші, оточивши її, засуджували:
Ай, зірки, зірки,
Зірочки!
Всі ви, зорі,
Однієї матінки,
Білолиці ви
І вродливі.
Засилали сватів
По світу хрещеному;
Сфабрикував весіллячко
Для світу хрещеного,
Для бенкету гостинного,
Для красної дівиці,
Світло голової
Ганни Іванівни.
Якщо ж всі бачили перед собою Дівочі Зорі (лінія зірок по Чумацькому Шляху), то засмучені йшли додому. За переказами Дівочі Зорі віщували ще рік дівоцтва, а значить, усі ворожіння були марними.